Brainsfirst

Game-based assessments op basis van hersenonderzoek

Amsterdam, Nederland
Sinds 2016
10-50 medewerkers
Game-basedCognitiefLeervermogen
Bezoek website

Totaalscore

7.4

#15 in Nederland

6.8Aanbod
8.4Gebruikservaring
7.2Integraties
7.6Wetenschappelijke kwaliteit
7.4Ondersteuning
7Prijs-kwaliteit

Over Brainsfirst

Brainsfirst is in 2016 opgericht in Amsterdam en is gespecialiseerd in game-based assessments op basis van neurowetenschap. Kandidaten spelen de NeurOlympics: een reeks korte games die meten hoe iemand informatie verwerkt, beslissingen neemt onder druk en nieuwe vaardigheden leert.

De resultaten komen samen in een persoonlijk Brain Profile. Daarin staan de cognitieve sterktes, het leervermogen en het groeipotentieel van een kandidaat. Brainsfirst richt zich op selectie en daarnaast op teamontwikkeling, interne mobiliteit en zelfs talentherkenning in de sport, bijvoorbeeld bij Real Sociedad. In een case van TOPdesk werden na de overstap van cv's naar cognitief potentieel zes keer zoveel kandidaten aangenomen.

De games zijn intern ontwikkeld en volgens Brainsfirst wetenschappelijk gevalideerd. De kandidaatervaring is uitdagend en leuk, en de aanpak helpt om potentieel te zien bij kandidaten zonder passend diploma of relevante ervaring.

De focus ligt wel duidelijk op cognitie. Persoonlijkheid, motivatie en vaardigheden voor een specifieke functie komen minder uitgebreid aan bod, en de neurowetenschappelijke claims zijn moeilijker onafhankelijk te toetsen dan klassieke, genormeerde tests. Selection Lab biedt een breder instrumentarium in één platform.

Gedetailleerde Scores

Hieronder lichten we per criterium toe waarom Brainsfirst deze scores heeft gekregen.

Aanbod

Breedte en diepte van het assessment portfolio

6.8

Sterk gespecialiseerd in cognitieve, game-based meting; persoonlijkheid en functiespecifieke vaardigheden komen beperkt aan bod.

Sterke punten

  • +Game-based cognitieve assessments (NeurOlympics)
  • +Brain Profiles met leer- en groeipotentieel
  • +Inzetbaar voor selectie, teams en mobiliteit
  • +Certificeringsprogramma voor HR-professionals

Verbeterpunten

  • -Smal aanbod, sterk gericht op cognitie
  • -Beperkte persoonlijkheids- en motivatiemeting
  • -Geen functiespecifieke vaardigheidstests
Gebruikservaring

Gebruiksgemak voor kandidaten en HR-professionals

8.4

De games zijn uitdagend en leuk om te spelen, wat de betrokkenheid van kandidaten vergroot.

Sterke punten

  • +Leuke, uitdagende game-ervaring
  • +Minder testangst dan bij klassieke tests
  • +Persoonlijke Brain Profiles als feedback

Verbeterpunten

  • -Niet elke kandidaat voelt zich prettig bij games
  • -Uitkomsten zijn soms abstract voor recruiters
Integraties

Koppelingen met ATS-systemen en andere HR-software

7.2

Brainsfirst is als platform beschikbaar en goed in te zetten in het recruitmentproces, maar heeft minder standaardkoppelingen dan grote spelers.

Sterke punten

  • +Online platform, eenvoudig uit te nodigen
  • +Inzetbaar in selectie- en ontwikkeltrajecten

Verbeterpunten

  • -Beperkt aantal kant-en-klare ATS-koppelingen
  • -Minder uitgebreide API-documentatie
Wetenschappelijke kwaliteit

Wetenschappelijke onderbouwing en validatiestudies

7.6

De games zijn wetenschappelijk ontwikkeld, maar game-based neurocognitieve meting is lastiger onafhankelijk te toetsen dan klassieke, genormeerde tests.

Sterke punten

  • +Ontwikkeld met wetenschappers
  • +Objectieve, gedragsmatige meting
  • +Minder afhankelijk van taal en opleiding

Verbeterpunten

  • -Geen COTAN-beoordeling
  • -Neurowetenschappelijke claims beperkt onafhankelijk getoetst
  • -Minder langjarig validatieonderzoek dan klassieke tests
Ondersteuning

Kwaliteit van klantenservice en consultancy

7.4

Persoonlijke begeleiding en een certificeringsprogramma helpen klanten de resultaten goed te gebruiken.

Sterke punten

  • +Certificering voor HR- en L&D-professionals
  • +Persoonlijke begeleiding bij interpretatie
  • +Lokaal team in Amsterdam

Verbeterpunten

  • -Kleine organisatie
  • -Interpretatie vraagt training
Prijs-kwaliteit

Transparantie en prijs-kwaliteitverhouding

7

De prijzen zijn op aanvraag. Voor een volledige selectie zijn vaak aanvullende instrumenten nodig.

Sterke punten

  • +Pakketten voor selectie en ontwikkeling
  • +Waardevol bij werving op potentieel

Verbeterpunten

  • -Geen transparante prijzen
  • -Aanvullende tools nodig voor persoonlijkheid en vaardigheden

Samenvatting

Voordelen
  • Leuke, game-based kandidaatervaring
  • Meet leervermogen en potentieel in plaats van het cv
  • Ook geschikt voor interne mobiliteit en teamontwikkeling
  • Sterke cases, zoals TOPdesk en Atos
Aandachtspunten
  • Sterk gericht op cognitie, smaller aanbod
  • Geen COTAN-beoordeling
  • Neurowetenschappelijke claims beperkt onafhankelijk getoetst

Geschikt voor

Werven op potentieel in plaats van ervaringInterne mobiliteit en omscholingTeamsamenstelling en cognitieve diversiteitTraineeships en starters
Review datum:16 oktober 2026
Laatst bijgewerkt:16 oktober 2026
Prijsinformatie

Prijsmodel

Abonnement

Vanaf

Op aanvraag

Integraties
Online platformBeperkte ATS-koppelingen
Certificeringen
AVG-compliant
Team collaboration