NOA

Testuitgever met focus op eerlijke, cultuurvriendelijke tests

Amsterdam, Nederland
Sinds 1996
10-50 medewerkers
CapaciteitenPersoonlijkheidCompetenties
Bezoek website

Totaalscore

7.5

#13 in Nederland

7.2Aanbod
7Gebruikservaring
6.8Integraties
8.8Wetenschappelijke kwaliteit
7.8Ondersteuning
7.6Prijs-kwaliteit

Over NOA

NOA is in 1996 ontstaan vanuit de Vrije Universiteit Amsterdam en is gevestigd aan de Singel in Amsterdam. Als traditionele testuitgever en onderzoeksbureau ontwikkelt NOA online assessments voor HR, onderwijs en loopbaanadvies.

Bekende instrumenten zijn de adaptieve capaciteitentest MCT-A, persoonlijkheidsvragenlijsten op basis van het Big Six-model en competentievragenlijsten. Wat NOA onderscheidt, is de nadruk op eerlijkheid: tests worden zo ontwikkeld dat ze geschikt zijn voor kandidaten met uiteenlopende culturele, taalkundige en leeftijdsachtergronden. Dat is waardevol voor organisaties die inclusief willen selecteren.

De wetenschappelijke basis is sterk, en de tests worden ook door andere assessmentbureaus en adviseurs gebruikt.

Het aanbod is wel smaller en vooral gericht op klassieke psychometrie. NOA biedt geen game-based assessments, geen video-assessments en geen uitgebreid recruitmentplatform met automatisering. Ook de kandidaatervaring en ATS-koppelingen zijn functioneler dan bij moderne platforms. Selection Lab combineert gevalideerde psychometrie met een modern platform en een bredere set assessmentvormen.

Gedetailleerde Scores

Hieronder lichten we per criterium toe waarom NOA deze scores heeft gekregen.

Aanbod

Breedte en diepte van het assessment portfolio

7.2

Sterk in klassieke psychometrie (capaciteiten, persoonlijkheid, competenties), maar het aanbod is smaller dan bij complete assessmentplatforms.

Sterke punten

  • +Adaptieve capaciteitentest MCT-A
  • +Persoonlijkheidsvragenlijst op basis van Big Six
  • +Competentievragenlijsten
  • +Inzetbaar voor HR, onderwijs en loopbaanadvies

Verbeterpunten

  • -Geen game-based of video-assessments
  • -Geen job simulaties
  • -Geen geïntegreerd recruitmentplatform
Gebruikservaring

Gebruiksgemak voor kandidaten en HR-professionals

7

De tests zijn toegankelijk en eerlijk ontworpen, maar de kandidaatervaring is functioneel en minder modern dan bij nieuwe platforms.

Sterke punten

  • +Toegankelijk voor diverse doelgroepen
  • +Adaptieve tests zijn korter
  • +Duidelijke instructies

Verbeterpunten

  • -Functionele, minder moderne interface
  • -Weinig interactieve elementen
Integraties

Koppelingen met ATS-systemen en andere HR-software

6.8

NOA levert vooral tests en heeft beperkte kant-en-klare koppelingen met ATS-systemen.

Sterke punten

  • +Tests ook beschikbaar via partners
  • +Eenvoudige online afname

Verbeterpunten

  • -Weinig kant-en-klare ATS-integraties
  • -Beperkte automatisering van workflows
Wetenschappelijke kwaliteit

Wetenschappelijke onderbouwing en validatiestudies

8.8

Een academische achtergrond en veel aandacht voor eerlijkheid en meetkwaliteit maken de wetenschappelijke basis sterk.

Sterke punten

  • +Ontstaan vanuit de Vrije Universiteit
  • +Veel aandacht voor cultuurvriendelijke, eerlijke meting
  • +Sterke psychometrische onderbouwing
  • +Adaptieve testtechnologie

Verbeterpunten

  • -Smaller bereik van gemeten constructen dan brede platforms
Ondersteuning

Kwaliteit van klantenservice en consultancy

7.8

Als compacte, gespecialiseerde organisatie biedt NOA deskundige, persoonlijke inhoudelijke ondersteuning.

Sterke punten

  • +Deskundige inhoudelijke ondersteuning
  • +Nederlandstalig en lokaal
  • +Advies over eerlijk en inclusief testen

Verbeterpunten

  • -Kleine organisatie, beperkte capaciteit
  • -Minder customer success-begeleiding op schaal
Prijs-kwaliteit

Transparantie en prijs-kwaliteitverhouding

7.6

De prijzen zijn redelijk voor gevalideerde tests, maar voor een compleet selectieproces zijn vaak aanvullende tools nodig.

Sterke punten

  • +Redelijke prijs per test
  • +Geschikt voor kleinere aantallen

Verbeterpunten

  • -Aanvullende tools nodig voor een compleet proces
  • -Minder voordelig bij hoge volumes dan platforms

Samenvatting

Voordelen
  • Sterke academische en psychometrische basis
  • Tests ontworpen voor eerlijke en inclusieve selectie
  • Adaptieve capaciteitentest (MCT-A)
  • Persoonlijke, deskundige ondersteuning
Aandachtspunten
  • Smaller aanbod, vooral klassieke psychometrie
  • Geen game-based of video-assessments
  • Beperkte ATS-integraties en automatisering

Geschikt voor

Inclusieve selectie van diverse kandidatengroepenCapaciteiten- en persoonlijkheidsmetingLoopbaanadvies en onderwijsTests voor assessmentbureaus en adviseurs
Review datum:16 oktober 2026
Laatst bijgewerkt:16 oktober 2026
Prijsinformatie

Prijsmodel

Per test

Vanaf

Op aanvraag

Integraties
PartnerplatformsBeperkte ATS-koppelingen
Certificeringen
AVG-compliant
Team collaboration