TestGorilla

Skills-based hiring met een enorme testbibliotheek

Amsterdam, Nederland
Sinds 2019
200-500 medewerkers
Skills testsCognitiefPersoonlijkheidAI-interviews
Bezoek website

Totaalscore

7.5

#14 in Nederland

7.8Aanbod
8Gebruikservaring
7.6Integraties
7.2Wetenschappelijke kwaliteit
6.6Ondersteuning
8.6Prijs-kwaliteit

Over TestGorilla

TestGorilla is een snelgroeiend platform dat skills-based hiring toegankelijk maakt voor organisaties van elke omvang. Het idee is simpel: beoordeel kandidaten op wat ze daadwerkelijk kunnen in plaats van op hun cv. Met een bibliotheek van meer dan 350 tests kunnen recruiters in enkele minuten een assessment samenstellen.

Het platform combineert cognitieve tests, persoonlijkheidsvragenlijsten, taalvaardigheids- en rolspecifieke skills tests, aangevuld met (AI-)interviews. TestGorilla positioneert zich sterk rond het meten van echte vaardigheden en AI-fluency, en verwerkt jaarlijks miljoenen assessments.

De grote pluspunten zijn de zeer toegankelijke, transparante prijsstelling en het self-service model: teams kunnen zonder implementatietraject direct aan de slag. De candidate experience is netjes en de tests zijn wetenschappelijk onderbouwd ontworpen.

De keerzijde is dat de breedte ten koste kan gaan van diepgang. TestGorilla biedt geen COTAN-gevalideerde diagnostiek voor de Nederlandse markt, geen game-based assessments of job simulaties op het niveau van gespecialiseerde platforms, en geen diepgaande psychologische advisering. Voor organisaties die skills-testing willen combineren met diepe, lokaal genormeerde psychometrie en een premium candidate experience biedt Selection Lab een completer geheel.

Gedetailleerde Scores

Hieronder lichten we per criterium toe waarom TestGorilla deze scores heeft gekregen.

Aanbod

Breedte en diepte van het assessment portfolio

7.8

De testbibliotheek is met 350+ tests indrukwekkend breed, maar de nadruk ligt op skills-testing; diepe psychometrische diagnostiek en simulaties zijn beperkter dan bij Selection Lab.

Sterke punten

  • +350+ skills tests in één bibliotheek
  • +Cognitieve, persoonlijkheids- en rolspecifieke tests
  • +AI-interviews en video-interviews
  • +Snel een assessment samen te stellen

Verbeterpunten

  • -Geen game-based assessments of job simulaties
  • -Geen COTAN-gevalideerde NL-diagnostiek
  • -Breedte gaat soms ten koste van diepgang
Gebruikservaring

Gebruiksgemak voor kandidaten en HR-professionals

8

De candidate en recruiter experience is netjes, snel en laagdrempelig, met een moderne self-service interface.

Sterke punten

  • +Laagdrempelig, self-service platform
  • +Snelle, overzichtelijke candidate journey
  • +Duidelijke, vergelijkbare resultaten
  • +Direct te gebruiken zonder implementatietraject

Verbeterpunten

  • -Minder premium en engaging dan game-based platforms
  • -Beleving functioneel in plaats van meeslepend
Integraties

Koppelingen met ATS-systemen en andere HR-software

7.6

TestGorilla biedt integraties met populaire ATS-systemen en een API, gericht op eenvoudige inzet, maar minder diepgaand enterprise-maatwerk.

Sterke punten

  • +Integraties met populaire ATS-systemen
  • +API beschikbaar
  • +Snelle, zelfstandige inrichting
  • +Geschikt voor kleine en middelgrote teams

Verbeterpunten

  • -Minder uitgebreide enterprise HRIS-integraties
  • -Beperkt maatwerk voor complexe workflows
Wetenschappelijke kwaliteit

Wetenschappelijke onderbouwing en validatiestudies

7.2

De tests zijn wetenschappelijk onderbouwd ontworpen, maar er is geen COTAN-beoordeling en de nadruk ligt op brede skills-meting in plaats van diepe, lokaal genormeerde diagnostiek.

Sterke punten

  • +Wetenschappelijk onderbouwd testontwerp
  • +Grote datasets door hoog testvolume
  • +Focus op objectieve, skills-based selectie

Verbeterpunten

  • -Geen COTAN-beoordeling
  • -Beperkte Nederlandse normering
  • -Minder diepgang per instrument dan specialisten
Ondersteuning

Kwaliteit van klantenservice en consultancy

6.6

Het self-service model betekent goede documentatie en online support, maar minder persoonlijke begeleiding of lokale advisering.

Sterke punten

  • +Uitgebreide online kennisbank en support
  • +Snelle onboarding zonder consultant
  • +Actieve productdoorontwikkeling

Verbeterpunten

  • -Weinig persoonlijke, lokale begeleiding
  • -Geen Nederlandstalige consultancy
  • -Geen assessment centers of psychologisch advies
Prijs-kwaliteit

Transparantie en prijs-kwaliteitverhouding

8.6

TestGorilla is een van de meest betaalbare en transparante opties in de markt, ideaal voor teams met een beperkt budget.

Sterke punten

  • +Zeer betaalbare, transparante abonnementen
  • +Geen implementatiekosten
  • +Gratis plan en trial beschikbaar
  • +Voorspelbare kosten

Verbeterpunten

  • -Diepere psychometrie vergt aanvullende tools
  • -Minder maatwerk in prijsafspraken voor enterprise

Samenvatting

Voordelen
  • Enorme bibliotheek van 350+ skills tests
  • Zeer betaalbaar en transparant geprijsd
  • Laagdrempelig self-service model
  • Sterke focus op skills-based, objectief werven
Aandachtspunten
  • Geen COTAN-validatie of diepe NL-normering
  • Geen game-based assessments of job simulaties
  • Beperkte persoonlijke en lokale ondersteuning

Geschikt voor

Skills-based hiring voor teams met beperkt budgetSnelle, objectieve pre-screening op vaardighedenBrede rolspecifieke testing zonder implementatietrajectAI-fluency en praktische vaardigheden meten
Review datum:28 oktober 2025
Laatst bijgewerkt:5 maart 2026
Prijsinformatie

Prijsmodel

Abonnement

Vanaf

Vanaf gratis

Gratis proefperiode beschikbaar
Integraties
GreenhouseLeverSmartRecruitersDiverse ATSAPI beschikbaar
Certificeringen
ISO 27001AVG-compliant
Team collaboration